Slovensko sa ponorilo do smútku! V utorok 24. apríla odišla na večný odpočinok jedna z prvých speváčok slovenskej populárnej hudby. Patrila od začiatku 50. až do polovice 60. rokov medzi naše skutočne významné a uznávané osobnosti.

Bea Littmannová zomrela v utorok 24. apríla ráno v Bernolákove. Posledná rozlúčka so zosnulou bude podľa informácií 14. mája o 14.45 h. v bratislavskom krematóriu.

Bea Littmannová bola jednou z prvých slovenských speváčok tanečných piesní. Maturitnou skúškou úspešne ukončila gymnázium v Bratislave. Spev študovala súkromne. Bola zakladajúcou členkou Miešaného zboru československého rozhlasu (1946) a od roku 1947 i členkou dievčenského speváckeho tria Tri dievčatká spolu s Vierou Palátovou a Hertou Bedrnovou. Pôsobila taktiež ako členka Slovenského filharmonického zboru (od roku 1957).

Jej najznámejšie skladby Najkrajšia hviezdička, Ružičky červené, Nebolo to náhodou či Široká cestička poznal každý z nás. Aj vďaka nim zostane medzi nami navždy. V 90. rokoch vystúpila v televíznom programe Repete.

Zdroj: kultura.pravda.sk, Video: YouTube, Ilustračné foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.