Slováci pozor, vláda pre všetkých ľudí pripravuje amnestiu, akú táto krajina ešte nezažila. Táto obrovská vec sa bude týkať veľkej časti Slovákov, ktorým toto odpúšťanie neuveriteľne pomôže. Patríte medzi nich aj vy? 

Vo vláde sa dejú veľké veci, ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská predložila koaličným partnerom predbežný návrh o tom, že by na Slovensku vytvorili amnestiu, ktorej cieľom je zachrániť ľudí pred exekútormi.

O podporu tohto návrhu bude pravdepodobne koalícia žiadať aj opozíciu, ktorá by mohla o všetkom rozhodnúť.Možno tomu len ťažko uveriť, ale Slováci majú s exekútormi obrovský problém, nakoľko u nás prebieha až 4 milióny exekučných konaní. Vláda chce tento stav zmeniť a odbremeniť nielen súdne inštitúcie, ale najmä ľudí. Len Sociálnej poisťovni dlžia Slováci takmer 300 miliónov eur, čo je naozaj neuveriteľné číslo.

Informácie o tom, komu by mohol štát dlhy odpustiť a v akej miere, zatiaľ nie sú presne známe. Politici o návrhu zákona rokovali tri hodiny, no podrobnosti si zatiaľ nechávajú pre seba a ľudia si na presné detaily budú musieť chvíľu počkať. Podporu návrhu tohto zákona vyjadril aj minister práce Ján Richter, ktorý tvrdí, že vďaka amnestii by sa do práce dostali aj dlhodobo nezamestnaní ľudia, ktorí sa boja pracovať z dôvodu vymáhania dlhov.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.