Tento svet opustila ďalšia významná osobnosť, ktorá sa zaslúžila o prínosy v mnohých oblastiach. K smutnej udalosti sa postupne vyjadrujú aj známe mená, ktoré ho poznali osobne.

Slovensko zasiahla v nedeľu 18. marca smutná správa o odchode Michala Horského. O úmrtí 74-ročného učiteľa, politológa, politika a publicistu informoval portál cas.sk. Horský bol známy vďaka svojej celoživotnej práci v rôznych oblastiach. Slováci si ho budú pamätať aj ako redaktora časopisu Echo a pracovníka Slovenského ústavu pamiatkovej starostlivosti a ochrany prírody. V roku 1990 zasadol do slovenskej časti Snemovne národov a bol zakladateľom Verejnosti proti násiliu.

Strata tejto významnej osobnosti obzvlášť zasiahla Trnavskú univerzitu, ktorej bol spoluzakladateľom. Na univerzite pôsobil od roku 2006, no so svojimi skúsenosťami sa delil aj na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave a na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Tento rodák z Trnavy sa v poslednej dobe zviditeľnil najmä ako politický komentátor a analytik. Spomínať na neho bude celá široká verejnosť. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.