Slovákom v posledných dňoch vo veľkom volajú podozrivé čísla. Muž ozývajúci sa v telefóne rozpráva o pokute, ktorá v mnohých prípadoch nie je malá. Stalo sa to už aj vám? 

V poslednom čase začínajú políciu kontaktovať ľudia, ktorým volajú neznáme čísla začínajúce sa predvoľbou 0971. Hovor vyzerá tak, že sa v telefóne ozve mužský hlas. Anonym, bez toho, aby sa predstavil, žiada od dotyčného súkromné informácie pod zámienkou, že prekročil rýchlosť, má nedoplatok na elektrine alebo že mu oškrel auto.

Polícia síce vyzýva ľudí, aby na takéto telefonáty nereagovali, no v skutočnosti vraj nejde o žiadneho podvodníka. Niekto z vašich známych si totiž zrejme nainštaloval aplikáciu, do ktorej zadal vaše číslo, aby si z vás urobil srandu. Znamená to, že ľuďom nevyvoláva žiadna konkrétna osoba, a komunikujú len s nahrávkou. Za posledné dní bolo takto na Slovensku nachytaných množstvo osôb.

Niektorí síce v prvých sekundách po oznámení vysokej pokuty takmer dostali infarkt, no v konečnom dôsledku žart pochopili a sami sa na ňom zabavili. Sú však aj takí, ktorých táto sranda poriadne rozzúrila a riešia to cez políciu. Určite sa však nemusíte báť, nič z toho nie je reálne a žiadna pokuta vám v tomto prípade nehrozí.

Zdroj: FB/Polícia SR | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.