Vláda zvýšila slovenským dôchodcom oproti minulému roku dôchodky v priemere o 11 eur. Ak si ale predstavíme ako sa zvýšili ceny tovaru v obchodoch, suma 11 eur je naozaj na zaplakanie.

Sociálna poisťovňa vyplatila v októbri tohto roka celkovo 1 057 578 samostatne vyplácaných starobných dôchodkov v priemere 428,02 eura. Keďže minulý rok bol priemerný dôchodok 417,02 eura, jeho zvýšenie je o 11 eur.

V tomto prípade platí, že mužom sa dôchodok zvýšil o niečo viac ako ženám, pričom rozdiel je v priemere len jedno euro. Aj keď vláda tieto dôchodky o niečo zvýšila, ich výška je v našej krajine na zaplakanie. Ak si porovnáme zvyšovanie dôchodkov a zvyšovanie cien potravín, tak sú naši dôchodcovia oproti minulému roku v strate  a nie v zisku.

Za 11 eur mesačne si dnešný človek na Slovensku kúpi pár vajec alebo 4 kusy masla, a preto je zvýšenie dôchodkov takmer nebadateľné. Ak chce tento štát pomôcť zvýšiť dôchodcom životný komfort, mal by im zvýšiť dôchodky poriadne alebo znížiť ceny potravín a služieb, bez ktorých sa nikto z nás nezaobíde.

Zdroj: socpoist.sk | Foto: Depositphotos