Spišskonovoveská kapela Smola a Hrušky, ktorá tento rok oslavuje 20. výročie, prišla v týchto dňoch s novým videoklipom k svetovému singlu Only love. Pesnička nesie aj silný odkaz. Podľa kapely totiž spolu s láskou bojuje proti čoraz väčšej agresivite, arogancii a závisti medzi ľuďmi.

Hosťom v singli je francúzsky multižánrový trúbkár a raggamuffinista Tribuman a vokálmi ju príjemne podčiarkli dve mladé speváčky – sesterské duo Alžbeta a Júlia. O videoklip sa postaral osvedčený tím filmárov – Martin Krestián Documentary, Peter Regec Learto production a Brice Hincker CHS production. Natáčalo sa nielen na Spiši, ale aj v uliciach Londýna či francúzskeho Štrasburgu.

„Bolo mi potešením spolupracovať s kapelou na singli Only love z ich nového albumu. Skladba mieša rôzne štýly a bola to výzva spojiť môj raggamuffin so štýlom kapely. Posolstvo skladby je o láske a jednote. Láska sa začína susedstvom a pokračuje po celom svete prostredníctvom našich textov a hudby s pozitívnymi vibráciami,” opísal spoluprácus kapelou Tribuman.

Frontman kapely Spoko nám prezradil aj dôvod, prečo bol v klipe na invalidnom vozíku: “Zábery z Londýna sme snímali, ešte keď som mal roztrhnutú achillovku, ako dôsledok môjho pôsobenia v slovenskej basketbalovej extralige a musel som sa pohybovať na invalidnom vozíku. Využili sme tento handicap a klip je v podstate sociálny experiment. Zachytili sme rôzne reakcie ľudí a okolia – ako sa správajú k človeku na vozíku a v núdzi. Zaujímavé bolo, že pomáhali skôr ľudia na pohľad z nižších sociálnych vrstiev a inej farby pleti, alebo dievčatá, ako takzvaní slušní bieli ľudia.”

Počas natáčania čakali kapelu aj krušné chvíle: “Zažili sme aj agresiu počas natáčania v doubledeckri. Jeden arabský cestujúci sa nám vyhrážal smrťou, ak neodložíme kamery. Pozorný divák si určíte všimne multikultúrny rozmer snímky. Nečakaná bola práve prebiehajúca demonštrácia proti vojne na Trafalgar Square. Úplne nám zapadla do celého konceptu a umocnila ústrednú myšlienku, ktorou je parafráza výroku Martina Luttera Kinga, že láska je jediná sila, ktorá môže zmeniť nepriateľa na priateľa,“ zhrnul Spoko Kramár.

Zdroj | Foto: Smola a Hrušky

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Miroslava S
Snažím sa prinášať pozitívne správy, ukazovať krásu východného Slovenska, najmenších veľhôr na svete Vysokých Tatier, či rozprávkového Slovenského raja. Robím príspevky o dávno zabudnutých historických pamiatkach či miestach, ktoré sú všade okolo nás, no nevnímame ich.