Známa britská spoločnosť oblečenia a potravín má v pláne zrušiť všetky predajne na Slovensku. Zmena by sa dotkla viacerých slovenských miest. 

Známa sieť obchodov Marks & Spencer má v pláne zrušiť všetky predajne na Slovensku a ďalších deviatich trhoch. Dôvodom sú pretrvávajúce straty. “Naša analýza ukázala, že pokračujúce straty a obmedzené možnosti rastu na trhu spôsobujú neudržateľnosť ďalšieho podnikania na Slovensku,” priniesol stanovisko generálneho riaditeľa spoločnosti Marks & Spencer pre Česko a Slovensko Jamesa Munsona portál SME. V súčasnosti o pláne spoločnosť konzultuje so svojimi zamestnancami.

Obľúbený obchod s oblečením plánujú na Slovensku zatvoriť

Okrem Slovenska uvažuje Marks & Spencer zatvoriť predajne v Poľsku, Maďarsku, Estónsku, Francúzsku, Číne, Rumunsku, Litve, Holandsku a Belgicku. Spolu by tak išlo o 53 obchodov. V susednej Českej republike má obchod zostať kvôli vyššej ziskovosti.

Zatvorenie obľúbeného obchodu s oblečením by sa dotklo viacerých slovenských miest. Marks & Spencer na Slovensku prevádzkuje sedem predajní. Dve z toho sú v Bratislave, dve v Košiciach, jedna predajňa je v Nitre, Trenčíne a Banskej Bystrici.

Zdroj: sme.sk | Foto: commons.wikimedia.org, pixabay.com