Počasie dáva Slovákom v týchto hodinách poriadne zabrať, no najhoršie je na tom západné Slovensko spolu s Bratislavou. Našu krajinu už niekoľko hodín zasypáva poriadna nádielka snehu, ktorá ešte nepovedala koniec. Doprava je ochromená a ľudia zažívajú podmienky ako v zlom sne. 

Počasie spôsobuje najmä na západnom Slovensku poriadne problémy, Bratislavu zasypalo počas pár hodín niekoľko centimetrov snehu. Situácia však nebude lepšia ani v najbližších hodinách, sneh sa totiž stále sype a cestári vozovky udržiavať nestíhajú. O tom, že nás sneh prekvapil, sa hovoriť nedá, ľudia boli na túto situáciu pripravení už niekoľko dní. Množstvo snehu však prekročilo očakávania a najmú Bratislava je v dopravnom šoku.

K snehovej kalamite v hlavnom meste dochádza najmä z dôvodu silných snehových zrážok a nedisciplinovanosti vodičov, ktorí sa správajú, akoby na cestách boli sami. Polícia upozorňuje, že na viacerých miestach sú nehody a cesty sú niekde neprejazdné. Situácia sa neustále komplikuje, nakoľko už niekoľko hodín husto sneží.

Polícia vyzýva vodičov, aby svoju jazdu prispôsobili stavu a povahe vozovky a svojim schopnostiam, potenciálne ušetrená minúta vám vraj nestojí za všetky starosti, ktoré môžete dopravnou nehodou spôsobiť sebe alebo ostatným vodičom. Na sociálnej sieti taktiež zverejnila aj niekoľko fotiek dokumentujúcich situáciu v meste.

Zdroj/Foto: FB/Polícia SR/freepik

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.