Hoci malej Sofinke po narodení lekári predpovedali len necelé dva roky života, dnes má dievčatko dva pol roka a mladá rodinka z Nitry bojuje ďalej.

Mama malej Sofinky mala bezproblémové tehotenstvo, no dievčatku po narodení diagnostikovali detskú mozgovú obrnu aj epilepsiu. Okrem toho, že Sofinka je nevidiaca, nepočuje a ani nechodí, jej prípad zhoršuje aj fakt, že bez otvoru na hrdle nie je schopná dýchať a potravu tiež prijíma iba cez vývod z bruška.

Na pomoc pre Sofinku bol vymyslený aj bazár rozprávkových knižiek, ktorý sa uskutoční v Nitre. Do tohto bazára môžete prispieť aj vy, ak máte doma nejaké rozprávkové knižky, ktoré už nepotrebujete.

Vyzbierané knižky sa budú následne predávať a vyzbierané peniažky budú putovať na liečbu Sofinky. Okrem rozprávkových knižiek môžete prispieť aj vrchnáčikmi z plastových fliaš, ktoré potom rodičia posielajú do jedného českého závodu.

Rodičia sa však nevzdávajú a naďalej vytrvalo hľadajú pomoc pre malé dievčatko. Onedlho odchádzajú aj do Maďarska, kde svitá nádej, že Sofinke budú môcť nejakým spôsobom pomôcť. Viac informácií, ako dievčaktu pomôcť nájdete TU!

Zdroj, video: tvnoviny.sk | Foto: Pomoc Sofinke Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

sabi
Redaktorka internetového magazínu Omeste.sk, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie vo Vašom meste a okolí. Jej snahou je informovať čitateľov o udalostiach, ktoré by nemali ostať nepovšimnuté.