Mnoho Slovákov ostane opäť rozzúrených. Rezort dopravy totiž prišiel s novým a zároveň nepochopiteľným nariadením, ktoré z nás chce pri oprave automobilov vytiahnuť viac peňazí. 

Zdá sa, že naša vláda chce ľudí oberať stále o viac a viac peňazí. Ministerstvo dopravy totiž najnovšie prišlo s návrhom, že všetky väčšie opravy áut by mali mať možnosť robiť len autorizované servisy. Keďže sa ale oprava auta môže vyšplhať na obrovskú sumu, ktorú si nie každý môže dovoliť, niektorí doposiaľ radšej navštevovali menšie servisy či súkromných mechanikov.

V praxi by to malo vyzerať tak, že ak sa vám stane nehoda a poškodí sa vám napríklad brzdový systém, riadenie alebo airbagy, jedinou možnosťou bude zájsť do autorizovaného servisu. Ak tento návrh v parlamente prejde, platiť má začať už o dva roky.

Odborníci si však myslia, že tento krok je nerozumný a zbytočný. Suma opravy by sa totiž mohla navýšiť aj o 30 percent, čo mnohých ľudí poriadne zabolí. Ranu pod pás by dostali i samostatní mechanici, ktorí poskytujú kvalitné služby za dobré ceny.

Dôvodom, prečo prišiel rezort s týmto návrhom, je vraj vyššia bezpečnosť áut opravených v autorizovaných servisoch. Štatistiky ale toto tvrdenie nepodporujú, podľa nich technická spôsobilosť auta zapríčiní nehodu len málokedy. Ľudia teda môžu navrhovanú zmenu oprávnene vnímať ako vyťahovanie peňazí z našich vreciek.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay