Našim regiónom už niekoľko dní otriasa otrasný čin, pri ktorom malo prísť k dobitu a znuežitiu len10-ročného dievčatko v obci Nižná. Na povrch teraz vyplávali zaražajúce informácie. 

Podľa posledných informácií, mal ešte 3. mája údajne Marek (35) navrhnúť 10-ročnému dievčatku, že ju zavezie domov z kostola. Namiesto toho však zmenil smer a s autom zaparkoval na opustenom mieste. Tu mal nevinné dieťa znásilniť a keď sa bránila udierať do tváre. Po čine ju údajne vyložil z auta a odišiel. V takomto stave prišlo dievčatko k neďalekým bytovkám, kde si ju všimla mladá žena. Udalosti potom nabrali rýchly spád, rodina volala políciu a záchranku. Podozrivého sa podarilo do niekoľkých hodín vypátrať.

Čo je však na prípade šokujúce je fakt, že dievčatko malo podľa portálu pluska.sk, volať dvakrát na číslo 158. Raz bol zlý signál, no a druhýkrát jej policajt povedal, že si má prestať robiť srandu a zložil jej telefón. Po tomto zistení si riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Žiline osobne preveril volania na linku 158 z uvedeného dňa, kde sa potvrdilo prijatie oznámenia od maloletej školáčky. Voči neadekvátne vyhodnotenému oznámeniu operátorom riaditeľ okamžite prijal opatrenie za toto individuálne zlyhanie policajta,”uviedla pre Plus JEDEN DEŇ žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Zdroj: pluska.sk | Foto: pixabay ilustračné

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.