Odborníci si posvietili na niekoľko druhov minerálok, ktoré sa nachádzajú aj v slovenských domácnostiach. Znova sa potvrdilo, že značka a cena nie sú zárukou kvality, akou sa výrobok prezentuje. Tieto vody možno pijete i vy. 

Mimovládna organizácia testovala minerálne vody nachádzajúce sa aj na pultoch slovenských predajní. Zistenia sú však viac než šokujúce, známe značky vôbec nespĺňajú kvalitu, ktorou sa prezentujú. Pod oko odborníkov sa dostalo takmer 260 balených vôd od jedenástich značiek, no francúzska značka Evian a talianska San Pellegrino sklamali najviac. I keď sú tieto vody označované za prémiové, ich kvalita si to nezaslúži. Dôvodom je, že sa v nich nachádzajú čiastočky plastov menšie ako jeden milimeter.

Pri testovaní bolo použité špeciálne farbivo viažuce sa na plastové častice a odhaľujúce ich prítomnosť v tekutine. Odborníci vodu následne prefiltrovali cez sklenené vlákna a usadeninu, ktorá v nich zostala, skúmali pod mikroskopom. Aj v tomto prípade tak platí, že veľkosť značky a vysoká cena nie sú zárukou kvality.

Zdroj: ekonomika.sme.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.