Možno ste už videli vtipné video, ktoré skomponoval Španiel žijúci na Orave. Ak nie, teraz je ten najvyšší čas. Text piesne je vtipný a život na Orave celkom vystihuje. Môžete si  ho dokonca pozrieť aj so slovenskými titulkami.

Julio pochádza z Madridu a od roku 2009 pracuje ako učiteľ na gymnáziu v Trstenej. Pôvodne prišiel cez program Španielskeho ministerstva školstva, ktorý mu umožnil pracovať ako španielsky učiteľ biológie a chémie na 6 rokov. „Od začiatku som zbožňoval Oravu, jej prírodu a všetky zvláštnosti a vedel som, že tu chcem ostať. Toto je môj siedmy rok v Trstenej, čiže prvý mimo program,“ priznáva Julio. Mnohí tunajší ľudia, ale aj kamaráti zo Španielska sa ho pýtali na dôvod jeho rozhodnutia a práve touto veselou piesňou im dal odpoveď. Keď zistil, že odozva je pozitívna, a že mnohým ľuďom zlepšuje náladu, rozhodol sa vo výrobe takýchto vtipných videí pokračovať.

„Samozrejme, pesnička je venovaná mojim žiakom. Milujem svoju prácu a takto ich možno aj trochu motivujem, aby sa učili viac.“

Žiaci ho majú radi práve pre jeho veselú povahu. „Je vtipný, ale ako učiteľ je prísny. Vyžaduje od nás veľa, učivo však vie podať takým spôsobom, že si ho hneď zapamätáme,“ hovorí žiačka Natália.

Tak ako, pobavila vás pesnička? Nás veľmi 🙂

Foto: Julio Ruiz Monteagudo | Video: Youtube