O zadržaní dvoch osôb, obvinených z trestného činu nepriamej korupcie informovala Polícia Slovenskej republiky v pondelok 12. júna prostredníctvom svojej stránky. Národná protikorupčná jednotka kriminálnej agentúry vykonala akciu na východe Slovenska a zadržala dve osoby. Všetko sa malo udiať na Spiši. 

Obvinenú Svetlanu (33) zo Spišskej Novej Vsi zadržali v kaviarni. “Prevzala osobne časť úplatku, konkrétne 32 500 eur,” povedal policajný prezident Tibor Gašpar pre tvnoviny.sk.

Spoločne so ženou bol z trestnej činnosti nepriamej korupcie obvinený i Ján (36), ktorý mal podľa slov polície kontaktovať Tomáša formou esemesky.  Tomáš mal totižto obavy práve z muža, sediacom v tom čase za múrmi väznice.

“Ak dá úplatok 60-tisíc eur, tak obvinený, v tej trestnej veci, v ktorej on je poškodený, nebude, počujete dobre, nebude prepustený z väzby,” povedal Gašpar pre tvnoviny.sk.

Okolnosti, akými chceli tento prípad obvinení doriešiť doposiaľ známe nie sú. Nie je tiež vylúčené, že dvojica mala kontakty na miestnom súde. Polícia však bola o celej situácii informovaná práve Tomášom a nasadila agenta.

Obvinených z trestného činu korupcie stíhajú na slobode a v prípade dokázania viny im hrozí trojročné väzenie.

Zdroj: tvnoviny.sk, Facebook Polícia Slovenskej republiky | Foto, video: Facebook Polícia Slovenskej republiky

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.