pohľadnica J.Lada

Zvyk posielania papierových vianočných pozdravov sa pomaly vytráca.  Je to veľká škoda, niektoré pohľadnice boli naozaj neopakovateľné a nejedného z vás by určite potešili aj dnes, keby ich našiel vo svojej poštovej schránke.

V dnešnej uponáhľanej a počítačovej dobe si už takmer nikto na klasické pohľadnice ani nespomenie. Poviete si, že je tu predsa internet, kde poslať virtuálny pozdrav je omnoho jednoduchšie a rýchlejšie. Alebo uprednostňujete spojenie s vašimi blízkymi prostredníctvom mobilného telefónu. Stačí vytočiť číslo alebo poslať sms správu a je to. A čo takto hromadné vinše na sociálnych sieťach? O tie tiež nie je núdza. Tak či onak, doba pokročila a celkovo sa zrýchlila a človek sa prispôsobil. Málokto už siahne po pohľadniciach, ktoré treba ručne vypísať a poslať poštou. Tí skôr narodení však na ne nedajú dopustiť a niektorí ich dokonca odkladajú či zbierajú. Niet divu, pretože napríklad také staré pohľadnice maliara Jozefa Ladu majú svoje čaro aj dnes. Zaspomínajte si s nami.

Obrázky, ktoré pohladia dušu

vianočná pohľadnica1

Zachytáva krásne zvyky a tradície

pohľadnica JL

Zimné radovánky s kopou snehu, ktoré mnohým pripomínajú detstvo

pohľadnica JL

Priam majstrovsky vykresľuje vtedajší život

pohľadnica JL

Krásy zimy a ľudskej blízkosti

pohľadnica J.Lada

pohľadnica J.Lada

Foto: YouTube Librst,  Facebook Jsem vesničan

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Grace
Drieme vo mne kreatívna duša a tak okrem iných tvorivých vecí aj píšem. Najradšej však zaujímavosti o milovanej Nitričke. A hoci nie som priamo z Nitry, mám ju tak rada, ako by som bola:)