Každý, kto žije v Žiline vie, aká kontroverzná táto téma v skutočnosti môže byť. Tak sa poďme pozrieť, ako to s tým športom v našom meste naozaj je.

Napriek všetkým rozporom a krivdám, ktoré Žilinčania pri tejto téme cítia, je potrebné objektívne zhodnotiť, že Žilina nie je športovo podvyživené mesto. Tu je niekoľko zaujímavých žilinských športovísk.

Mestská krytá plaváreň

Návštevníci sa sem môžu prísť okúpať a zaplávať si celoročne. Cez leto je sprístupnený aj exteriér plavárne, kde sa nachádzajú dva päťdesiatmetrové bazény a tobogany. Okrem toho tu môžete nájsť aj saunu, solárium, minigolf alebo reštauráciu.

Lezecká stena K2

Lezenie sa v posledných rokoch stáva trendom a obľubujú ho najmä tí, ktorí si chcú užiť pri športe aj trochu adrenalínu. Boulderingová lezecká stena v Žiline je konštruovaná aj pre požiadavky športových lezcov, ponúka lezenie bez lana, molitanové doskočisko. Plocha steny je 300m2, výška 3,4 metra a na stene sa môžete spoľahnúť na 3 000 chytov. Po ťažkej drine na stene si môžete oddýchnuť v príjemnej kaviarni.

Sport Centrum Junior

Teraz tu máme niečo určené pre tých, ktorých nebaví klasické cvičenie vo fitness centre. Sport Centrum Junior ponúka výlučne skupinové cvičenia, ktoré pomôžu s motiváciou aj tomu najväčšiemu lenivcovi. Zacvičiť si tu môžete Alpinning, Jumping, FitBox, Pilates a mnohé ďalšie systémy tréningov.

Adventure mini-golf

V obchodnom centre Mirage na 4. poschodí si môžete zahrať hybrid medzi klasickým golfom a mini-golfom. Adventure mini-golf spája rozmery mini-golf a terénnu náročnosť golfu tradičného.

Okrem týchto športovísk však v Žiline pohodlne nájdete niekoľko tenisových kurtov, squash centrum, kolkáreň, lanový park, bowling a samozrejme nespočetne veľa fitnes centier.

Tak čo je na tom kontroverzné?

Ak nebývate v Žiline, určite sa pýtate, čo je teda na téme šport a Žiline kontroverzné. Počet športovísk vyzerá ideálne. Dokonca nemáme núdzu ani o neobvyklé športy. A predsa tu niečo je. V Žiline sa totižto nachádza niekoľko priestorov, ktoré by mohli našu športovú platformu posunúť na opäť o level vyššie. Žiaľ, tieto miesta sa nevyužívajú, alebo dokonca nie sú ani dostavané.

Športová hala Žilina

Športová hala v Žilina na sídlisku Bôrik by naozaj mohla byť pýchou žilinského športu. Pred niekoľkými rokmi ju však od mesta odkúpil investor a od tej doby sa prakticky prestala používať,  bola dokonca uzavretá kvôli technickému stavu. Niekoľkokrát bola ohlásená jej rekonštrukcia, ako aj smelé plány na jej zveľadenie a opätovné otvorenie i pre širokú verejnosť. V hale sa konali najmä športové, ale aj kultúrne podujatia. Dnes však z nej len z času na čas vidno vychádzať hŕstku športovcov, ale o širšom využití ani chýru ani slychu.

A ako by toho nebolo málo, na sídlisku Vlčince je ľuďom ako päsť na oko postavená len hrubá konštrukcia novej športovej haly, taktiež už niekoľko rokov.

Zdroj: sportoviska.zoznam.sk | Foto: wikipedia.org