INZERCIA: Teplé dni zvestujú príchod leta a ak máte deti, aj blížiace sa letné prázdniny. Chcete deťom počas letného voľna pripraviť množstvo zábavy, nezabudnuteľné zážitky a zároveň chcete, aby sa niečo nové naučili? Vynikajúcim riešením je detský letný tábor. Vôňa slaninky opekajúcej sa nad táborákom, skákanie do bazéna, dôverne známe piesne a zábava pri učení sa nových zručností – to všetko prináša detský letný tábor. Pri dnešnej ponuke táborov s rôznym tematickým zameraním si prídu na svoje deti všetkých vekových kategórií. Deti nadviažu mnoho nových kamarátstiev, vybijú prebytočnú energiu, naučia sa kopec nových vecí a získajú sebadôveru – to všetko počas nekonečnej zábavy v krásnom letnom počasí.

 

PLUSY LETNÉHO TÁBORA

Tábor je jedným z miest, kde sa môže dieťa úplne prejaviť. Športový tábor odhaľuje nové talenty, prináša nové priateľstvá a dáva deťom možnosť vyskúšať si druhy športu, ktoré by radi vyskúšali, ale doteraz nemali šancu. Na výber sú najrôznejšie druhy športov a aktivít pod vedením skúsených trénerov. Hra v tíme so spoločným cieľom je jednoduchý spôsob ako nadviazať kamarátstva. Hanblivosť sa pri spoločnom úsilí veľmi ľahko prekonáva, na tvárach je prítomný úsmev, deti sa spoločne zabávajú a sú šťastné. Samozrejmosťou športovo ladeného tábora je aj zdravá výživa, ktorá zabezpečí deťom všetky potrebné živiny.

NEKONEČNÁ ZÁBAVA

V tábore si deti užívajú každý okamih – smiech, prekvapenia, možnosť vyskúšať nové aj staré veci, možnosť spoznať nových kamarátov a stretnúť sa so starými či dokonca nájsť si priateľa na celý život, možnosť objaviť novú záľubu alebo skrytý talent… Deti zakúsia víťazstvá ale aj prehry a následne si vychutnajú zmrzlinu so svojimi súpermi. Nuda a lenivosť v takomto tábore nemajú v žiadnom prípade miesto.

ŠPORTOVÝ LETNÝ TÁBOR

Tréneri a športoví vedúci v táboroch majú s deťmi bohaté skúsenosti, sú trpezliví a určite sa každý účastník tábora aj niečo nové naučí, zlepší sa v známej hre a naučí sa základom nového športu. V športovom tábore je pestrá ponuka najrôznejších športov a pohybových aktivít – loptové hry (futbal, vybíjaná, prehadzovaná, volejbal), kolektívne hry (florbal, frisbee), individuálne športy (tenis, bedminton, lukostreľba, ping-pong) alebo dokonca i strelecké disciplíny (vzduchovka alebo airsoftová zbraň) a podobne. Súčasťou športového tábore sú samozrejme aj klasické aktivity ako výlety, hry v prírode, kúpanie, diskotéky, táborák a ďalší spoločný program.

ČO BUDE DIEŤA V ŠPORTOVOM TÁBORE POTREBOVAŤ

Na športový tábor nie je potrebné nič špeciálne kupovať. Stačí len športové oblečenie a obuv. Pre prípad ak by bolo zlé počasie, zabaľte deťom aj športovú obuv vhodnú do telocvične (so svetlou podrážkou). Kto má vlastné športové náradie (podľa zamerania tábora), môže si ho väčšinou vziať so sebou. O tom, či je na cyklistický tábor potrebný vlastný detský bicykel alebo bude deťom zapožičaný, je potrebné vopred sa informovať. Na denné tábory je zvyčajne treba vlastný, v tábore na viac dní je väčšinou zabezpečený organizátorom.

CYKLISTICKÝ TÁBOR

Letné tábory, ktorým dominujú detské bicykle dožičia deťom zabicyklovať si v lesných terénoch, zažiť cyklo závod alebo im skrátka umožnia zlepšovať si svoje jazdné zručnosti. Profesionálni cyklo tréneri sú vždy pripravení pomôcť a naučiť aj nové veci. Cyklistický tábor je veľmi obľúbený nielen medzi cyklistickým nadšencami. Najlepšia lokalita pre takýto druh tábora je tam, kde je ľahký prístup k rôznym cestám a cyklocestám s rovinami, údoliami aj kopčekmi.