Situácia na hlavnom smere z Nižnej (okres Tvrdošín) do Poľska je vypätá a alarmujúca. Starý most, ktorý sa nachádza v havarijnom stave môže každú chvíľu povoliť pod náporom mohutnej dopravy. Informovali o tom noviny.sk

V tomto prípade však ide o jediný prejazd, nakoľko ďalší most vedúci cez horský priechod Príslop sa nachádza v stave rekonštrukcie. Ten pre ťažkotonážnu kamiónovú dopravu nie je vhodný. Vyriešenie tejto situácie nie je ani zďaleka na obzore a problém pretrváva už od polovice februára.

Nespokojnosť vodičov sa zo dňa na deň stupňuje. Ako píšu noviny.sk: “To strašne dlho trvá toto obstaranie a toto všetko,” sťažuje sa jeden z nich.

Návrhom Slovenskej správy ciest je most rekonštruovať, no krízový štáb predkladá iný spôsob riešenia. “Podľa návrhu projektu Slovenskej správy ciest bude výsledok starý, ťažký opravený most, ktorý bude stáť do 10 miliónov bez DPH a bude sa stavať dva roky,” skepticky dodáva Jaroslav Rosina, predseda krízového štábu pre noviny.sk.

Plánom krízového štábu je stavať nový lukový most bez pilierov tak, aby rieku, nachádzajúcu sa pod ním mali k dispozícii aj vodáci. Most by bol zavesený na nosnom oblúku podobne ako bratislavský most Appolo. “Zatiaľ nie je dohodnuté, či bude rekonštrukcia, alebo nový most. Projektanti riešia najvýhodnejšiu variantu, aby tento most stál čo najmenej a bol čo najefektívnejší,” informoval noviny.sk o postupe Igor Janckulík, splnomocnenec vlády pre rýchlostné cesty.

Zdroj: noviny.sk | Foto: Facebook Orava