V prípade, že ste milovníkom kávy a máte radi aj mačičky, nachádzate sa na správnom mieste. Mestečko pod Tatrami sa totižto môže pýšiť skutočne niečim originálnym. Kávičku a koláčik si budete môcť čoskoro vychutnať v spoločnosti týchto milých stvorení. Jedným slovom, prídete sa “pomačkať”! 

Vychutnávať si kávičku či koláčik a popritom relaxovať pri mačacom pradení alebo hladkaní ich teplého kožúška budete mať možnosť priamo v priestoroch Cat Café Clubu v Poprade. Spoločnosť vám budú robiť štyri nádherné mačičky rôznych plemien a z rôznych kútov Slovenska. Toto miesto im bude zároveň domovom, kde sa budú hrať, spať i jesť. Cat Café Club zriadilo občianske združenie Ostrov pokoja a jeho činnosť je financovaná výhradne z darov.

zdroj: Cat Café Club Poprad

Prečo práve klub s mačkami?

Vo svete sú podobné kluby hitom, na Slovensku ich funguje skutočne len niekoľko. “Je dokázané, že mačky sú výborné liečiteľky. Znižujú stres, pomáhajú pri úzkostiach, depresiách aj iných psychických problémoch. Zlepšujú náladu a dokážu vyčariť úsmev aj na tvári najväčšieho pesimistu,” uviedol nám Peter Lipták predseda občianskeho združenia Ostrov pokoja.

“Mačky majú známy pôvod, testy na infekčné choroby, platnú vakcináciu a sú pravidelne kontrolované veterinárom. Klub je upravený tak, aby sa zvieratá v žiadnom prípade nedostali do priestorov, v ktorých sa pripravuje občerstvenie,” dodala podpredsedníčka občianskeho združenia Ostrov pokoja Mária Lukačková .

zdroj: Cat Café Club Poprad

Mačky v Cat Café Club

Meno: Nastasia
Plemeno: Ragdoll
Dátum narodenia: 20. 09. 2017

Nastasia je najväčším maznáčikom. Spomedzi všetkých mačiek je najhravejšia a najprítulnejšia. Zároveň je veľmi hravá.

zdroj: Cat Café Club Poprad

Meno: Hera Ofcassovia Dolls
Plemeno: Ragdoll
Dátum narodenia: 18. 07. 2017

Hera je temperamentná, zvedavá, prítulná a veľmi spoločenská. V rámci felinoterapie (liečba mačkou) patrí k najvhodnejším plemenám.

zdroj: Cat Café Club Poprad

Meno: Mafia Ellmar Kiss
Plemeno: Britská krátkosrstá
Dátum narodenia: 11. 07. 2017

Mafia je skôr samotárska, trvá jej dlhšie, kým si nájde cestu k ľuďom. Individualistka, ktorá „ožíva“ najmä v noci.

zdroj: Cat Café Club Poprad

Meno: Donata Luisa
Plemeno: Britská krátkosrstá
Dátum narodenia: 06. 09. 2015

Donata si vie „postaviť hlavu“, no ak už skončí v lone alebo náručí, dokáže sa úplne uvoľniť. Ak náhodou nemá náladu či „svoj deň“, radšej sa stiahne a prespí ho, ako keby mala byť nepríjemná.

zdroj: Cat Café Club Poprad

Ak sa vám táto myšlienka zapáčila a radi by ste originálny Cat Café Club v Poprade navštívili, k dispozícii bude podľa informácií od polovice februára 2018. Všetko, čo sa deje v tomto klube, môžete sledovať =TU==TU=

zdroj: Cat Café Club Poprad

Zdroj/Foto: autor, Cat Café Club Poprad