Ilustračná foto

Počasie počas stredy 11. júla bude podľa meteorológov ovplyvňovať tlaková níž nad strednou Európu. Očakávať preto treba prehánky, dážď i búrky, ktoré môžu byť intenzívne.

Práve stred tejto tlakovej níže sa bude podľa imeteo.sk presúvať z Nemecka nad južné Poľsko a s ňou spojený studený front postúpi cez naše územie. Studený front bude preto počas dnešného dňa postupovať ďalej na východ.

“Ten už v týchto chvíľach prináša početné, prevažne trvalé zrážky do oblasti západného Slovenska. Tieto zrážky vy sa postupne mali rozšíriť nad celý západ. Front bude postupovať ďalej na východ a prinesie aj búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne,” informuje imeteo.sk.

VZNIK BÚROK

Búrky by mali vznikať vo veľkej oblačnosti už okolo poludnia a to v oblasti stredného Slovenska. Presúvať sa budú ďalej na sever až severovýchod. “Búrky sa môžu organizovať, keďže by sa mali tvoriť v dynamicky priaznivom prostredí. Popoludní sa podobne ako na strednom očakávajú búrky aj na východe,” uvádza imeteo.sk.

Podľa informácií odborníkov prinesú očakávané búrky predovšetkým prívalové zrážky. Ich životnosť však dlhá nebude. “Z búrkovej konvektívnej oblačnosti tak neskôr vzniknú trvalejšie, stratiformné zrážky a prehánky,” dodáva imeteo.sk.

Zrážky sa budú vyskytovať i počas večera a ustávať začnú od západu počas noci. Do štvrtku rána naprší podľa imeteo.sk od 20 do 40 mm, pričom najviac by malo spadnúť vo východnej polovici Slovenska.

Zdroj: imeteo.sk, ilustračné foto/pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.