V živote väčšinou platí, že ak nie ste s niečím spokojný, mali by ste to zmeniť. Študentky druhého ročníka bakalárskeho stupňa na Fakulte sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského v Bratislave sa rozhodli napraviť zlú povesť vysokoškolských bufetov. 

Ponuka univerzitných bufetov je s menšími obmenami vo väčšine prípadov všade rovnaká. Kola, čipsy, bagety, treska, prípadne nejaké sladké pečivo a pri pokladni žuvačky. Niečo, čo je od zdravého stravovania na míle vzdialené. To ale neplatí v prípade FSEV v Bratislave. Jej študenti si vďaka iniciatívnym študentkám, ktoré sa rozhodli zmeniť situáciu môžu v bufete Veget vybrať zo zdravého menu.

zdroj: Facebook Veget

Autorky projektu mysleli aj na tých, ktorí musia dodržiavať bezlepkovú či bezlaktózovú diétu. Ich ponuka zahŕňa aj vegánske špeciality.

Nechýba ani sladká bodka za dobrým obedom. Dievčatám sa podarilo vytvoriť priestor, kde sa môžu stretávať študenti a vybrať si niečo z aktuálnej ponuky zdravého jedla.

Ponuka bufetu Veget sa neustále mení, dievčatá sa snažia zostavovať menu podľa sezónnej ponuky čerstvých surovín. Okrem iného je bonusom aj podpora miestnych dodávateľov a výrobcov.

zdravé sladkosti pre študentov
zdroj: Facebook Veget

Bufet je v prevádzke od začiatku akademického roka 2016/2017 denne od 8:00 do 17:00. Okrem obedu sa môžu študenti zastaviť aj na dobrú kávičku, domácu limonádu či bylinkový čaj. Súčasťou ponuky sú aj polievky, ktorých výber sa každý deň obmieňa.

Pri otvorení Veget-u sa šikovné študentky obrátili aj na pomoc pedagógov či samotnej dekanky univerzity. Získali jej plnú podporu a aj vďaka tomu sa po dlhom plánovaní nápad podarilo zrealizovať.

zdroj: fici.sme.sk | Foto: Facebook Veget

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.