Bývalý Superstarisa Thomas Puskailer zavíta do Topoľčian. Nebude však sám, na koncerte sa spolu s ním fanúšikom predstaví talentovaný gitarista Andrej Urbanský.

Slovenský spevák holandského pôvodu Thomas Puskailer sa už teší do Topoľčian. Fanúšikom sa v rámci svojho turné #UNPLUGGEDTOUR predstaví v piatok 28. októbra o 21.00 hod. v priestoroch Chillout Cafe. Vystúpi spoločne s gitaristom Andrejom Urbanským, ktorých spolupráca zatiaľ klape na jednotku. “Ľudia sa nám po koncerte vždy prihovoria, že sme skvelá dvojica. Ja som vraj tá čistá duša a Andrej rebel. Je naozaj dôležité, aby tieto unplugged koncerty dobre fungovali hudobne aj vokálne. Keď sa my bavíme, fanúšikovia to cítia a užívajú si to s nami. Som veľmi rád, že má turné úspech. Je to totiž prvýkrát, čo ľudia na Slovensku spoznávajú takto cez živé koncerty mňa a moju tvorbu. Doteraz som sa stretol len s pozitívnymi ohlasmi, čo ma neskutočne inšpiruje do ďalšej tvorby. Už sme odohrali 18 koncertov v rámci #UNPLUGGEDTOUR a stále sa pridávajú ďalšie. Naozaj ma ten záujem teší,” vyhlásil Puskailer.

 Do hrania dáva dušu

Tridsaťpäťročný interpret pozval spomínaného gitaristu na turné po tom, ako ho videl a počul hrať v jednom z bratislavských klubov. “Gitaristu, ktorý je aj prejavom aj osobnosťou výnimočný, som hľadal naozaj dlho. Andreja som objavil náhodou. Videl som ho hrať na jednom klubovom vystúpení v Bratislave. Hral sólo a robil s gitarou looping, čo je vrstvenie rôznych gitarových zvukov. Vedel som, že to je ono, presne jeho som hľadal. Je to neskutočný virtuóz, výborne improvizuje. Do hrania dáva vždy celú svoju dušu. Naše spoločné vystúpenia sú plné energie, je to veľký hudobný a vizuálny zážitok,” prezradil spevák.

Síce chudobný, ale šťastný

Medzi hudobné vzory Andreja Urbanského patrí aj legendárny Jimi Hendrix.

“Gitaru milujem, už dokonca v plienkach som sa po prvý raz odfotil s otcovou gitarou. Je to úžasná a nekonečná cesta. Treba hlavne vydržať a zmieriť sa s faktom, že ako hudobník budete síce chudobný, ale šťastný.”

“S Thomasom sa mi koncertuje výborne. Dostal som relatívne voľnú ruku, čiže si na koncerte môžem ‘ulietavať’ podľa chuti. Thomas je iná planéta, samozrejme, v pozitívnom slova zmysle. On je taký moderný človek. Orientuje sa v súčasných trendoch, zatiaľ čo moja duša žije v praveku. Pre mňa osobne je naša spolupráca veľmi prínosná, vzájomne sa výborne dopĺňame,” povedal muzikant.

Zdroj: SITA | Foto, Video: Facebook