Ilustračná foto

Hrozné! Polícia Slovenskej republiky informovala o ďalšom prípade, keď otec odišiel nakupovať a v aute nechal svojho 3-ročného syna. Ešte hrozivejšia je skutočnosť, že dieťa sa nachádzalo vo vozidle v priestoroch podzemnej garáže nákupného centra. 

Oznámenie o dieťati ponechanom v uzamknutom motorovom vozidle v priestoroch podzemných garáží obchodného centra prijala polícia v utorok 6. februára krátko pred 14.30 h. Hliadka Policajného zboru toto oznámenie preverila a jeho hodnovernosť potvrdila.

Muži zákona po príchode k autu zistili, že vo vozidle sa na mieste spolujazdca nachádza plačúce dieťa pripútané v autosedačke. Majiteľa vozidla sa však kontaktovať nepodarilo a na výzvu prostredníctvom rozhlasu obchodného centra sa k vozidlu taktiež nikto nedostavil.

“Nakoľko dieťa vo vozidle začalo zvracať, policajti násilným spôsobom, tak aby neprišlo k zraneniu dieťaťa, vnikli do vozidla a dieťa z neho vytiahli,” uviedla polícia.

Na miesto sa následne dostavil otec dieťaťa i pracovníci Záchrannej zdravotnej služby, ktorí zisitli, že dieťa sa v aute nachádzalo približne hodinu. Dieťa bolo prevezené do jednej z bratislavských nemocníc, pričom kontrolné vyšetrenie u neho nepreukázalo žiadne zranenia.

“Vyšetrovateľ Policajného zboru začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci zločinu opustenia dieťaťa. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi za uvedené konanie trest odňatia slobody na tri až desať rokov,” informovala polícia.

V tejto súvislosti apeluje polícia na rodičov, aby svoje deti nenechávali zavreté v motorovom vozidle, nakoľko tým môžu ohroziť ich život a zdravie. Zároveň vyzýva všetkých, ktorí sa stanú svedkom takejto situácie, aby ju neváhali kontaktovať na bezplatnom čísle polície 158.

Zdroj: Facebook Polícia Slovenskej republiky, ilustračné foto/FB PZ SR, pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.