Počasie nás najmä na cestách prvé decembrové dni poriadne potrápilo. Chcete vedieť, čo nás čaká v najbližších dňoch? Na toto by sme sa mali pripraviť, na niektorých miestach to bude naozaj zaujímavé. 

Hoci nás začiatok decembra prekvapil naozaj zimným počasím a poriadnou nádielkou snehu, dnes je všetko inak a v nížinách už po ňom niet ani stopy. Vyššie teploty a odmäk nám priniesli o niečo pokojnejšie a príjemnejšie počasie, no v najbližších dňoch by sa mala situácia zmeniť, kedy by sa k nám mala vrátiť zima.

Už cez víkend by mali byť dnešné teploty minulosťou a zavítať by k nám malo ochladenie, ktoré prinesie nielen mrazy, ale aj sneženie. Počasie sa výraznejšie začne meniť v piatok, kedy cez naše územie začne postupovať studený front. Ten bude prinášať zrážky, ktoré nie všade budú snehové. Snežiť by malo len vo vyšších polohách, v nížinách by sme sa mali pripraviť na dážď, prípadne mrznúci dážď.

Postupovaním studeného frontu však začne hranica sneženia klesať a rozsneží sa aj v najnižších polohách. So snehovou nádielkou na všetkých územiach ale nepočítajte, zrážky začnú postupne aj ustávať. Výrazne snežiť by však počas víkendu malo na východe Slovenska, kde by mohlo napadnúť okolo 20-30 centimetrov snehu. Víkendové teploty by na celom území mali byť nízke a pohybovať by sa mali len do +2 stupňa.

Zdroj: imeteo.sk | Foto: freepik

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.