Woman Using Smartphone on European Christmas Market. Girl Enjoying Winter Holiday Season, Using phone, social networking, communicating, using app. Blurred Christmas Lights on background, dusk.

Slovenskom otriasajú informácie o možnom teroristickom útoku na vianočných trhoch. Polícia nechce nič nechať na náhodu a mestá sa chránia rôznymi zátarasami. Ako je to vo vašom meste? 

Slovensko v posledných dňoch zasiahli správy o možnom teroristickom útoku na vianočných trhoch. Ľudia nie sú vystrašení, no opatrnosti nikdy nie je dosť. Vianočné trhy vo väčších mestách chránia betónové zátarasy, ktoré majú zabrániť prípadnému preniknutiu dopravných prostriedkov na pešiu zónu. Toto však nie je jediným opatrením, ktoré má teroristickému útoku zabrániť.

V našich mestách sa zvýšil aj počet policajných hliadok, ktoré majú byť nápomocné pri nečakaných udalostiach. Obozretnejšie nie je len Slovensko, ale aj iné štáty, ktoré cítia reálnu hrozbu. Aj keď sa o žiadnom plánovanom útoku zatiaľ nevie, nikto nechce situáciu zbytočne podceniť. Ľudia by sa ale nemali nechať zastrašiť všelijakými hoaxami, ktoré nás v posledných dňoch znepokojujú.

Internetom sa šíri príbeh o nájdenej peňaženke, ktorú nálezca vrátil majiteľovi, ktorý bol arabskej národnosti. Ten mu za odmenu prezradil tajomstvo a varoval ho, aby sa nezdržiaval na vianočných trhoch v danom meste, pretože mu hrozí nebezpečenstvo. Príbeh nie je žiadnou novinkou a ľudí takto varujú pred vianočnými trhmi po celej Európe. Polícia však tieto informácie preveruje, no na Slovensku sa im spojitosť s útokom preukázať nepodarila.

Slovensko však chce by pripravené a na Hviezdoslavovom námestí osadili betónové zátarasy, ktoré chránia okraje trhov. V Petržalke zas rozmiestnili veľké kamene, ktoré by mali tiež zabrániť prípadnému vniknutiu auta medzi stánky. Poprad sa tiež chráni betónom a okolo trhov rozmiestnili zátarasy požičané z Národnej diaľničnej spoločnosti. V Trnave zas v okolí centra mesta rozmiestnili betónové kvetináče, ktoré dokážu auto zastaviť. Na ochrane občanov sa podieľa aj Banská Bystrica a Prešov, ktoré tiež vsadili na betón. V iných európskych mestách sa rozhodli aj pre zábrany ako napríklad hasičská cisterna či kovová rampa.

Zdroj: cas.sk | Foto: freepik.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.