Slováci sa pomaly, ale isto lúčia s reťazcom, ktorý u nás fungoval dlhé roky. Spoločnosť sa rozhodla skončiť pre zlé výsledky. Nakúpiť budeme môcť už len v jedinej a poslednej predajni. 

Na Slovensku fungujú len dve predajne obchodného reťazca Hypernova, pričom jedna z nich už čoskoro svoje brány zatvorí. Prešovčania od 15. apríla v Hypernove nenakúpia. Prešov tak nasleduje prevádzky v Poprade a Pezinku, ktoré skončili v januári tohto roku. Dôvodom sú vraj zlé a nepostačujúce hospodárske výsledky.

Momentálne túto značku prevádzkuje skupina Terno, ktorá ukončenie prevádzky plánovala skôr, no všetko sa dialo postupne. Zamestnanci, našťastie, ale bez práce neostanú. Terno im údajne ponúklo možnosť pracovať v rámci ich obchodnej siete. Tí, ktorí sa však nebudú chcieť presťahovať za prácou, dostanú od spoločnosti odstupné a mimoriadnu odmenu.

Ak budete chcieť po tomto víkende navštíviť Hypernovu, jedinou možnosťou bude Považská Bystrica, v ktorej by mal obchod fungovať minimálne do budúceho roka.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: freepik

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.