Obyvatelia Nitrianskeho kraja nie sú nadšení, niektorých z nich čaká čoskoro výpoveď. Dôvodom je ukončenie fungovania známej spoločnosti, o čom vie už aj Úrad práce v Nitre. 

Síce v tomto období stále počúvame informácie o tom, ako na Slovensko prichádzajú nové firmy s pracovnými miestami, deje sa u nás i opak. Po Samsungu zatvára závod aj spoločnosť Air Liquide Slovakia sídliaca v Nitre. Zamestnancov tak čaká hromadné prepúšťanie, ktoré je už nahlásené na Ústredí práce sociálnych vecí a rodiny. Znamená to, že do konca marca 2019 príde o svoju prácu až 112 ľudí.

To však nie je všetko, úrad eviduje aj ďalšie nahlásenia o hromadnom prepúšťaní v tomto regióne. Ohrozených je dokopy 569 pracovníkov, ktorí vraj ale nemusia robiť paniku. Na úrade práce im je totiž k dispozícii viac ako 5 000 voľných pracovných miest.

Spoločnosť Air Liquide, ktorá ohlásila prepúšťanie, sa zaoberá výrobou zváracej techniky a do závodu v Lužiankach pri Nitre v roku 2004 investovala takmer desať miliónov eur. Dôvod, prečo firma svoj závod zatvára, zatiaľ verejne známy nie je.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: FB/Air Liquide/freepik

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.