Ilustračná foto

Počas nastávajúcich dní začnú teploty na našom území postupne klesať. Informovali sme vás o tom v článku “Ochladenie k nám prinesie mrazy: Vráti sa dokonca i sneženie!”.

Podľa informácií meteorológov už v priebehu blížiaceho sa víkendu dorazí na naše územie ochladenie. Bude výraznejšie a prinesie i nočné mrazy. Babie leto sa tak stane minulosťou, nakoľko počasie na našom území ovplyvňuje výšková oblasť nižšieho tlaku a nad naše územie prináša oblačné počasie so slabými zrážkami.

Ako informuje portál imeteo.sk, takéto počasie treba očakávať aj v najbližších dňoch. Do konca tohto týždňa tak treba počítať s prevažne oblačným až zamračeným počasím s prehánkami a občasným dažďom.

TEPLOTY ZAČNÚ POSTUPNE KLESAŤ

Dnešné maximá sa ešte vyšplhali na +16 až +22 °C. “Tieto teploty postupne do nedele poklesnú na +8 až +15 °C. Ešte výraznejšie by sa malo ochladiť na začiatku týždňa. Nad Írsko sa totiž nasunie oblasť vysokého tlaku vzduchu a po jej okraji k nám prenikne chladnejší vzduch. Denné teploty sa v budúcom týždni vyšplhajú len v najteplejších oblastiach nad hranicu +10 °C.  Počas noci postupne prituhne. Teploty budú klesať pod bod mrazu,” dopĺňa imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com