Neďaleko nášho mesta sa nachádza obec Lubina. Majú vaše deti radi zvieratá? Potom toto miesto musíte navštíviť a neoľutujete.

Miesto výletu sa nachádza 13 km od výjazdu D1 Nové Mesto nad Váhom, 18 km z Myjavy smer Stará Turá alebo len 6 km zo Starej Turej. Čarovné miesto je rajom pre milovníkov zvierat a prírody – MiniFarma v obci Lubina.

mini koza
zdroj: minifarma.sk

Chovajú tam miniatúrne hospodárske zvieratká, napríklad Lamu Alpaku, zdrobnené kačičky biele, minikravičky. Nechýbajú užitoční priatelia ako sú ozdobné holuby, perličky a podobne. Medzi obľúbené patria najmä koníky a poníky. Na farme môžete hladkať a kŕmiť zvieratá priamo v ohrade. Čaká vás vodné ihrisko a v prípade potreby aj odborný sprievod. Ak máte záujem o podrobnejšie informácie nájdete ich na stránke.

Minifarma je otvorená v mesiacoch máj a jún pre organizované skupiny dopoludnia. Pre individuálnych návštevníkov je farma sprístupnená poobede, počas víkendov a sviatkov v čase od 10:00 do 18:00 hod. Cena vstupného je 3,5 eura, deti do 3 rokov, držitelia ZŤP a obyvatelia Lubiny majú vstup zdarma. Využite pekné počasie na rodinný výlet!

Zdroj, foto: minifarma.sk | Ilustračné foto: pixabay.com