Politická scéna na Slovensku sa ani po týždňoch neupokojila, práve naopak dejú sa ďalšie veľké zmeny. Po Robertovi Kaliňákovi konči vo funkcii ministra vnútra aj Tomáš Drucker, ktorý chce z politiky totálne odísť. 

Tomáš Drucker, ktorý bol ministrom vnútra len niekoľko dní, sa rozhodol svoju funkciu opustiť. Po tom, čo vymenil Roberta Kaliňáka, chcel Slovensko upokojiť a pomôcť pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Za jeho účasti však k ničomu prelomovému nedošlo.

V momente, ako sa mal Drucker vyjadriť, či odvolá policajného prezidenta Tibora Gašpara, radšej sám podal demisiu. Podľa neho nie je na Gašparove odvolanie z funkcie riadny dôvod a ak by to neurobil, spoločnosť by ho odsudzovala. Práve preto sa rozhodol pre tretiu cestu, a to odchod z tohto kresla. Na druhý deň po nečakanej tlačovke okomomentoval svoje rozhodnutie aj na sociálnej sieti.

,,Možno som niektorých prekvapil, možno aj sklamal. Mrzí ma to, ale nemôžem sklamať seba. Venoval som verejnému životu 6 rokov a som si istý, že som za sebou niečo pozitívne zanechal, či už na Slovenskej pošte, tak aj na zdravotníctve. Svoje pôsobenie ako ministra vnútra v tejto situácii som sa však rozhodol ukončiť.

Neverím, že zmenou prezidenta policajného zboru sa niečo vyrieši. Áno, povedali mi, že to je “symbol”. A mne sa takéto vytvorené symboly nepáčia, pretože neverím, že za súčasnej situácie sa niečo upokojí. 
Polícia sa mediálne stala symbolom “štátnej moci” a ani prípadné odvolanie Tibora Gašpara túto vec nezmení. Vyžaduje si to isto viac a dlhodobej práce, ktorá v súčasnej dobe bude v podmienkach neustáleho atakovania, spochybňovania a zneužívania čohokoľvek. Lebo tak sa to “vraj” má robiť v politickom súboji. Nezáleží na výsledku zmien, ale na politickom výsledku – koľko pochybností sa vytvorí a ako sa v tomto súboji posilní niekto. Nevidím dôvod na takúto hru.

Nie som dĺžny nikomu a nemám záväzok zostať, naopak mám pocit, že som už v živote niečo spoločnosti dal. Nemám od Boha dekrét, na základe ktorého mám právo byť ministrom a nemám ani žiadnu takú povinnosť.

Rozhodol som sa a viem, že cesta von nie je ovenčená ratolesťami. “Uterák v ringu, Nesvojprávny, Zbabelec, …” 
Z takýchto titulkov môžem byť chvíľu mrzutý, ale nemám hanbu. Tú by som mal iba vtedy, keby som sa nevedel pozrieť do zrkadla, rodine do očí a skrýval by som sa pred Bohom. Nech sa páči, môžu prísť noví.”

Zdroj: Facebook | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.