Kto by nepoznal školu, ktorá za svoju existenciu pripravila na život obrovské množstvo úspešných študentov. Topoľčianske gymnázium tento rok oslavuje už 80. výročie založenia. Poznáte jej najúspešnéjších absolventov?

Gymnázium v Topoľčanoch vzniklo presne pred 80 rokmi, teda v roku 1936. Počas svojej existencie prešla škola mnohými organizačnými i obmenami. Od roku 1994 sa rozšírilo na osemročné gymnázium. Významným je tiež rok 1997, kedy sa stoličky riaditeľky uchopila Viera Dzurejová, ktorá pôsobí na škole dodnes. O vzdelávanie študentov sa denne stará 48 pedagógov.

Pri príležitosti naozaj úctyhodného výročia sme sa pozreli na najznámejších absolventov topoľčianskeho gymnázia. Prvým bude určite Róbert Fico, predseda vlády Slovenskej republiky a vládnej strany SMER-SD. Okrem neho však priestory gymnázia denne navštevoval aj ďalší člen SMERU – poslanec NR SR Pavol Goga. Topoľčianska škola však nevychováva len politikov, absolventom gymnázia je aj biskup Ján Sokol.

Poďme sa ale teraz pozrieť na športovcov. Pravdepodobne najznámejším športovcom, ktorý kedysi dral lavice na gymnáziu je hokejista a majster sveta Miroslav Šatan. Netreba zabúdať ani na futbalistu Petra Doležaja, bývalého niekoľkonásobného reprezentanta národného tímu. Medzi úspešných absolventov školy patrí aj Ľubomír Rehák. Najskôr pôsobil ako veľvyslanec v Moskve, neskôr sa presunul do Bruselu či do Kazachstanu a Kirgizska.

Foto: Facebook Staré Topoľčany