Minulý rok navštívilo Chorvátsko takmer 14 miliónov turistov, čo bolo o milión viac ako rok predtým. Veľké množstvo ľudí sa vyberie na niektorý z ostrovov bez toho, aby vedeli čo im ostrov ponúka a v čom je od iných výnimočný.  Jeden má najkrajšie pláže, ďalší nočný život či najzaujímavejšiu históriu.

Vyberte si z nášho zoznamu ten pravý, ktorý bude vyhovovať vašim predstavám.

Hvar: Najlepší nočný život

Ak chcete navštíviť Chorvátsko pre jeho pestrý nočný život, určite sa vyberte na ostrov Hvar. Ostrov nazývaný aj Ibiza Jadranu je obľúbeným hlavne pre mladých ľudí, ktorí tu môžu navštíviť najvyhľadávanejšie kluby Chorvátska.

Jeden z najväčších chorvátskych ostrovov je výnimočný aj tým, že sa na prelome júna a júla sfarbí celý do fialova. Dôvodom sú levanduľové polia, ktoré v tomto období kvitnú najviac.

Krk: najkrajšia história

Tento ostrov leží v Kvarnerskom zálive a je zaradený medzi destinácie, z ktorých je najviac cítiť históriu. Na ostrove sa nachádzajú nielen kaštiele a kostoly, ktorých pôvod siaha až do roku 1100, ale aj pláž Velika Plaza, ktorá je jednou z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších v Chorvátsku.

Rab: najkrajšie pláže

Ostrov sa preslávil najmä vďaka piesočnatým plážam so žltým pieskom. Medzi najznámejšie patrí Paradise alebo Rajska beach, ktoré sú počas sezóny plné turistických atrakcií. Ak si chcete na tomto ostrove oddýchnuť v pokojnom prostredí, vybrať si môžete aj inú pláž, je ich tu takmer 30.

Pag: najlepšie festivaly

Tento ostrov je takmer celý bez porastu a preslávený je známym ovčím syrom a jahňacou pečienkou. Najviac ho však preslávila Zrce beach, kde sa každoročne konajú festivaly, ktoré navštevujú mladí ľudia z celej Európy.

ostrov Pag

Mljet: najväčšia divočina

Ostrov Mljet patrí k najzelenším miestam v krajine, pretože je zalesnených viac ako 72% z ostrova. Veľká plocha tohto ostrova je súčasťou národného parku, ktorý môžete počas svojej dovolenky prebádať aj na bicykli.

Cres: najlepšia turistika

Cres je najväčším chorvátskym ostrovom s členitým terénom a je ideálny pre ľudí, ktorí chcú zažiť aktívnu dovolenku. Na ostrove je viac ako 300 kilometrov turistických trás, súčasťou ktorých sú nielen pláže, ale aj jaskyne.

Brač: najlepšie vodné športy

Tento ostrov sa preslávil nielen Domom v stráni od Kukučína, ale aj plážou Zlatni Rat, ktorá je mekkou potápačov, kajakárov, windsurferov a všetkých vodných športov.

ostrov Brač

Korčula: najlepšie víno

Tento ostrov nie je len najhustejšie obývaným spomedzi všetkých v Chorvátsku, ale vyniká aj jeho historickými pamiatkami. Keďže veľkú časť ostrova tvoria veľmi úrodné polia, ostrov je preslávený aj pestovaním kvalitného vína.

ostrov Korčula

Lošinj: rodinný

Lošinj je označovaný aj za ostrov delfínov, a preto je veľmi vyhľadávaným najmä pre rodiny s deťmi. Turisti ho ale často navštevujú aj pre dobré možnosti na potápanie, tenis či vodné športy. Ostrov je známy aj ako ostrov vitality, dlhovekosti a zdravého životného štýlu.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: Pixabay