Sobotný večer sa stal osudným dvom dôchodkyniam, ktoré sa vracali domov z omše. V momente, ako prechádzali cez priechod pre chodcov, do nich vrazilo auto, ktoré šoféroval mladý taxikár Peter. Jedna žena je hospitalizovaná v nemocnici, druhá nehodu, bohužiaľ, neprežila. 

Cesta z kostola sa stala pre dve ženy z Trenčianskeho kraja osudnou. Dôchodkyne Mária († 75) a Lýdia (71) sa vracali na sídlisko Sihoť, no jedna z nich sa už domov nikdy nevráti.  V momente, ako ženy prechádzali cez priechod, do nich z pravej strany narazilo vozidlo značky Škoda Octavia, ktoré šoféroval taxikár Peter (22) z Horného Srnia. Polícia v tomto prípade začala stíhanie pre trestný čin usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Druhá dôchodkyňa utrpela zlomeninu nohy a je momentálne hospitalizovaná v nemocnici v Trenčíne, pričom je mimo ohrozenia života. Ženy bývali dokonca v susedných vchodoch a boli veľmi dobré kamarátky.

Podľa predbežných informácií nebol priechod priamo osvetlený a taxikár Peter pred jazdou alkohol nepil, dychová skúška uňho skončila negatívne. A keďže na Slovensku v poslednom čase čoraz častejšie dochádza k tragickým nehodám, kedy vodiči zrazia chodcov na priechode, polícia upozorňuje šoférov, aby v blízkosti priechodov boli opatrnejší a predvídateľnejší ako inokedy.

Zdroj: cas.sk | Foto: pixabay