Je to už dlhých 9 rokov odvtedy, čo silná búrka zhodila na festivale Pohoda koncertný stan. Pri nešťastí zomreli dvaja mladí ľudia a súd konečne vydal rozsudok o tom, kto je za toto nešťastie zodpovedný. 

Konečne padlo rozhodnutie v prípade tragédie, ktorá sa odohrala v roku 2009 na festivale Pohoda, kedy sa počas silného vetra zrútil na letisku v Trenčíne koncertný stan. Pod ním zahynul 18. júla 29-ročný muž z Piešťan a 19-ročná žena, tá zraneniam podľahla v nemocnici v Martine.

O rozsudku rozhodol Okresný súd v Trenčíne, pričom nemecký staviteľ Landauer-Weihnachtscircus je povinný zaplatiť festivalu Pohoda sumu 33 190 eur do troch dní, kedy tento rozsudok naberie právoplatnosť. Okrem toho je žalovaný staviteľ povinný zaplatiť žalobcovi sto percent trov konania a sto percent trov štátu na účet Okresného súdu v Trenčíne.

Podľa súdu je preukázateľné, že škoda vznikla vinou staviteľa stanu a nie organizátorov festivalu. Námietku na premlčanie zo strany žalovaného tiež posúdil OS v Trenčíne ako nedôvodnú, pretože ku dňu podania návrhu neuplynula štvorročná premlčacia doba. Po dlhých rokoch tak Slováci poznajú vinníka obrovskej tragédia, ktorej sa dalo predísť. Život dvom mladým ľudom to však už nevráti a my môžeme len dúfať, že sa podobné nešťastie už nikdy nestane.

Zdroj: YouTube | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.