V rukách nitrianskych kriminalistov skončili traja muži podozriví z krádeží. V dňoch od 11.07. do 13.07.2018 vykonávali kriminalisti z Nitry akciu s názvom Zlatý Kopec 1. V rámci nej zadržali troch Nitranov. O udalosti informovala hovorkyňa KR PZ v Nitre Renáta Čuháková. 

Podľa slov hovorkyne bola akcia zameraná na objasnenie drogovej trestnej činnosti a majetkovej trestnej činnosti – vlámania do rodinných domov v nitrianskej časti Zobor, Kynek a Klokočina.

Pri zadržaní osôb bolo 24 ročným Rolandom vydané jedno plastové vrecúško s obsahom neznámeho bieleho prášku, jedna striekačka so zataveným koncom s obsahom taktiež neznámej bielej látky, ktoré boli zaslané na expertízne skúmanie. Podľa predbežných výsledkov ide o pervitín.

“V predmetnej veci bolo vznesené obvinenie osobe Roland K. za drogovú trestnú činnosť. V sobotu 14.07. rozhodol nitriansky súd o väzobnom trestnom stíhaní obvineného,” uviedla Čuháková.

Okrem toho vyšetrovateľ Policajného zboru na základe zistených skutočností
obvinil dve osoby z majetkovej trestnej činnosti (vlámania do rodinných domov)
v troch prípadoch.

V rámci akcie boli zaistené veci pochádzajúce z krádeže vlámaním do rodinného domu v Nitre Pod Hrabinou. Roland ponúkal veci pochádzajúce z trestnej činnosti na predaj. Medzi záujemcami o kúpu takýchto vecí bola aj tretia zadržaná osoba, ktorú vyšetrovateľ po vypočutí prepustil zo zadržania.

V rámci akcie boli zabezpečené operatívne informácie ku dvom garážam, v ktorých sa mali nachádzať veci pochádzajúce s majetkovej trestnej činnosti, kde boli zabezpečené a vykonané prehliadky iných priestorov na základe príkazu prokurátora OP Nitra.

“Pri nich zaistili kriminalisti i rôzne diely a súčiastky z osobných motorových vozidiel, ktoré pochádzajú z trestnej činnosti. V prípade naďalej prebiehajú vyšetrovacie úkony, ktoré by mohli odhaliť aj iné protizákonné aktivity obvinených osôb,” dodala Renáta Čuháková z KR PZ v Nitre.

Zdroj/Foto: KR PZ Nitra, omeste.sk