Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne vzniesol obvinenie za obzvlášť závažný zločin falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov spáchaného formou spolupáchateľstva čiastočne v štádiu pokusu v súbehu s pokračovacím prečinom podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva v štádiu pokusu voči 19-ročnému Ivanovi a 20-ročnému Máriovi.

Podľa informácií hovorcu KR PZ v Trenčíne Pavla Kudličku boli obaja z okresu Trenčín. Obvinenie bolo taktiež vznesené voči 29-ročnej Božene z okresu Nové Mesto nad Váhom za obzvlášť závažný zločin falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov spáchaného formou spolupáchateľstva čiastočne v štádiu pokusu.

“Obvinení Ivan a Božena mali spoločne neoprávnene vytlačiť falošne bankovky v nominálnej hodnote 100 a 500 Eur. Ivan spoločne s Máriom sa pokúsili na dvoch miestach v Trenčíne platiť s týmito falošnými bankovkami, čo sa im však nepodarilo. Pri platení falošnými bankovkami nebola poškodeným spôsobená žiadna škoda, nakoľko sa im bankovky zdali podozrivé a odmietli ich prevziať,” uviedol Kudlička.

Polícia ihneď vypátrala a zadržala v Trenčíne obvinených mužov a takto zamedzila
v páchaní ďalšej trestnej činnosti týchto osôb. Pri domovej prehliadke boli zaistené ďalšie
falošné bankovky. Obvinení neoprávnene vyrobili falošne bankovky v celkovej hodnote
13.400 Eur. Zaistené bankovky boli zaslané na expertízne skúmanie. Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvinených do väzby. V zmysle zákona v tomto prípade hrozí Ivanovi a Božene trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov a Máriovi na sedem až desať rokov.

Zdroj/Foto: KR PZ Trenčín  | Ilustračná foto: omeste.sk