Trenčianski dopravní policajti vykonávajú vyšetrovanie dopravnej nehody, ku ktorej došlo 1. augusta o 14.00 h na ceste I/61 v Dubnici nad Váhom, na ul. Obrancov mieru a pri ktorej zahynul 60-ročný chodec. 

K dopravnej nehode došlo podľa informácií hovorkyne KR PZ v Trenčíne Eleny Antalovej tak, že 31-ročná vodička viedla svoje osobné motorové vozidlo zn. Renault Thalia po ulici Obrancov mieru v Dubnici nad Váhom a to v smere jazdy od Ilavy na Trenčín.

“V mieste dopravnej nehody na riadne vyznačenom a označenom priechode pre chodcov, ktorý je riadený svetelným signalizačným zariadením prechádzala na signál voľno, pričom z jej pohľadu z ľavej strany na pravú jej do vozovky, na priechod pre chodcov na signál STOJ, vbehol do jej jazdného pruhu cesty 60-ročný Jozef z Dubnice nad Váhom. Priamo na priechode pre chodcov došlo ku zrážke prednej časti vozidla Renault s chodcom,” uviedla Antalová.

Po náraze bolo podľa slov hovorkyne jeho telo odhodené na vozovku. Pri dopravnej nehode došlo k vážnemu zraneniu 60-ročného chodca. Zranenia ktoré utrpel boli natoľko vážne, že na ich následky podľahol vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne v ten istý deň, podvečer (o 18.40 h).

Dopravní policajti podrobili vodičku dychovej skúške. Požitie alkoholických nápojov u vodičky policajti nezistili. Chodcovi bola odobratá krv na súdnej pitve.

“Žiadame svedkov uvedenej dopravnej nehody, pri ktorej vyhasol život 60-ročného Jozefa
z Dubnice nad Váhom, ktorí by vedeli uviesť skutočnosti, ktoré by viedli k objasneniu uvedenej dopravnej nehody aby kontaktovali políciu na známom telefónnom čísle 158, prípadne na tel. čísle 0961203513. Svoje informácie nám môžete poskytnúť aj na najbližšom útvare PZ Akékoľvek informácie nám môžu pomôcť pri objasnení uvedeného skutku,” doplnila Antalová.

Zdroj/Foto: KR PZ Trenčín