Rodina chorého Sebastiánka (3) z Trnavy bojuje s ťažkou životnou situáciou. Osud jej však do cesty priniesol policajta, ktorý sa Sebiho rodičom rozhodol podať pomocnú ruku. Táto maličkosť im dokáže pomôcť neuveriteľným spôsobom!

Trnavskí policajti ukazujú, že majú svoje srdce na mieste, pretože sa dobrovoľne rozhodli pomáhať rodine ťažko chorého chlapca. Ten zo všetkých síl bojuje ako lev, no ako pri každej liečbe, aj pre jeho rodinu sú financie nesmierne dôležité.

Sebastiánko prišiel na svet ako dvojča spolu so svojou sestričkou Sofiou, ktorá sa narodila zdravá. Sebinko však toľko šťastia nemal a v čase, keď sa jeho sestra začala pretáčať a loziť, on stále len ležal. Stanovisko lekárov bolo pre rodičov šokujúce, nikdy by si nemysleli, že práve ich dieťa môže byť ťažko choré. Sebiho diagnóza je jasná, trpí lisencefáliou, pričom sa k nej pripojil aj hydrocefalus a detská mozgová obrna, čo rodičov dostalo doslova na kolená. Nezostávalo im teda nič iné, ako sa dať na ťažkú cestu liečby, ktorá dokáže chlapcovi pomôcť. O zdravie svojho syna bojujú a veria, že sa raz bude hrať so svojou sestričkou tak, ako každé iné dieťa.

Pre rodinu sú veľkou oporou aj trnavskí policajti, ktorí sa rozhodli nezištne pomôcť. Keďže jej finančná situácia nie je veľmi dobrá a liečba stojí nemalé peniaze, policajti sa snažia, aby sa Sebiho najbližší nedostali do bezvýchodiskovej finančnej situácie.

Všetko sa to začalo asi pred rokom, keď si policajt Ivan Poprádi z oddelenia železničnej polície v Trnave všimol na ceste pokazené auto, kde sedela rodina s malým Sebastiánom. Policajt mimo služby neváhal a odviezol ich domov. Keď sa dozvedel, v akej ťažkej situácii sa nachádzajú, ani sekundu neváhal a rozhodol sa pomôcť. Do práce teda prišiel s myšlienkou venovať Sebiho rodičom každý mesiac gastrolístky, pričom nikto z jeho kolegov neprotestoval. Odvtedy im darovali už 511 eur. Rodine, v ktorej má čas pracovať len otec, tak zostáva aspoň viac peňazí na potrebnú liečbu pre Sebastiánka.

Zdroj: cas.sk | Foto: freepik/polícia SR