V Trstenej existujú aj malé tradície, o ktorých málokto vie, až kým nemá vlastného potomka. V nedeľu 25. septembra poobede privítalo mesto Trstená svojich nových najmenších občanov na slávnosti s názvom „Uvítanie detí do života“.  

Za rok 2016 pribudlo v Trstenej 42 detí a podľa posledných prieskumov má tak naše mesto 7 325 obyvateľov. Pán primátor Ing. Juraj Bernaťák privítal rodičov a najbližšiu rodinu týmito slovami:„Svet má obrovské poklady a skvosty, ale niet väčšieho pokladu ako je ľudský život, ktorý je neporovnateľný s inou hodnotou. Toto slávnostné stretnutie je akousi bránou, ktorou tieto deti vstupujú do nášho sveta.“

Uvítanie detí do života bolo obohatené kultúrnym programom, kde vystupovali detičky z materskej školy v Trstenej svojim tancom a básničkami a žiačky ZUŠ Trstená hrou na harmonike a spevom. Pre rodičov a najbližšiu rodinu mesto pripravilo aj občerstvenie.

„Spoločnosť s radosťou víta zrod nových detí. Predstavujú  radosť pre rodičov ale tiež budúcnosť pre naše mesto,“ dodáva primátor.

Rodičom zaželal veľa úspechov pri výchove detí a nových občanov a každému dieťatku venoval slovensko-anglickú rozprávkovú knižku a finančný príspevok v hodnote 70 eur na uvítanie. Mamičky odchádzali s ružou, ktorá im bude pripomínať vďačnosť za nového malého obyvateľa.

Zdroj: Autor| Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Maya
Budem sa vám snažiť prinášať pravdivé informácie z udalostí o našom meste, a vyhľadávať ľudí a miesta, ktoré robia náš región krajším. Dúfam, že sa prostredníctvom tohto portálu bude šíriť medzi ľuďmi pravda a radosť. :)