Projekt Adoptuj si kravičku pred pár dňami znova ožil. Zapojí sa do neho 58 fariem s viac ako 15-tisíc kravami. Živú kravu si tak prostredníctvom aplikácie dokážete adoptovať aj vy.

Mliečny fond po niekoľkých rokoch znova začína s kampaňou Adoptuj si kravičku. Cieľom tohto projektu je prispieť k zvýšeniu spotreby slovenského mlieka a mliečnych výrobkov. Verejnosť má tak možnosť stať sa adoptívnym rodičom pre kravy z 58 fariem na Slovensku. Mliečny fond, ktorý má projekt na starosti financujú prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka.

Úlohou projektu je tiež Slovákom ukázať, že konzumácia mlieka je zdravá a potrebná, pretože obsahuje bielkoviny, vitamíny a minerálne látky. Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná projekt podporuje a tvrdí, že je na ľuďoch, aby prispeli k zvyšovaniu produkcie mlieka na Slovensku, pretože patríme ku krajinám, ktoré sú v spotrebe mlieka na jedného obyvateľa na chvoste rebríčka. Pripomína tiež, že Slovák v priemere ročne spotrebuje 165 kilogramov mlieka, pričom v Česku je to na jedného obyvateľa až 220 kilogramov.

Webovú aplikáciu tohto projektu spustili už minulý týždeň, pričom prejde inováciou. Ľudia si svoju kravu môžu rezervovať prostredníctvo tejto aplikácie, pričom tak môžu urobiť aj deti. Ak si chcú kravu adoptovať, treba uviesť 10 EAN kódov slovenských mliečnych výrobkov. Každý adoptívny rodič dostane potom aj rodný list kravy, o ktorú sa môže prostredníctvom aplikácie virtuálne starať. Kampaň bude zahŕňať aj dni otvorených dverí na farmách, ktoré sa uskutočnia budúci rok. Ľudia tak môžu osobne navštíviť konkrétnu kravu, ktorú si adoptovali.

Zdroj: mytopolcany.sme.sk | Foto: Pixabay.com