Frightened to death. Cheerless frightened aged man taking a pen and signing a document while being kidnapped

Dvojica mužov z Považia uniesla mladíka kvôli jeho peniazom na účte. V aute ho držali 20 hodín, až kým od neho požadované peniaze a doklady nedostali. Uneseného Martina nakoniec vyhodili z auta a odišli.

Podľa informácií, ktoré uvádza cas.sk, sa dvaja muži z mesta Nováky (okres Prievidza) dozvedeli, že Martin má na účte peniaze, ktoré sa od neho rozhodli ukradnúť. Matúš (27) a Jozef (26) čakali mladíka cestou do práce a ponúkli mu, že ho tam odvezú. Po tom, ako ho vlákali do auta, však zmenili smer a odbočili na poľnú cestu, kde auto zamkli. Od Martina žiadali peniaze, no keď tvrdil, že žiadne nemá, zbili ho údermi do hlavy. Po bitke mu z vrecka vytiahli všetky doklady aj s potvrdením o zostatku na účte. Mužom ale nestačilo ani toto a Martina z auta stále pustiť nechceli. Počas celej udalosti sa dvaja muži striedali, pričom jeden vždy šoféroval a druhý vzadu bil Martina.

Podľa informácií sa takto muži vozili po okolí až 20 hodín, pričom sa mal Martin v aute aj povracať. Páchateľom to ale stále nestačilo a na druhý deň prinútili ísť Martina do banky, kde od neho požadovali vybratie peňazí z účtu. Mladík bol už taký vystrašený a unavený, že sa nakoniec rozhodol peniaze z banky v spoločnosti jedného muža vytiahnuť.

Po tom, ako im Martin peniaze odovzdal, vysadili ho bez peňazí a dokladov na čerpacej stanici  v Topoľčanoch. Mladíkovi nebola spôsobená len škoda 1 175 eur, ale utrpel aj šok a zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie a liečbu niekoľko dní.

Obvineným mužom za tento čin hrozí v prípade dokázania viny na súde trest odňatia slobody od desať do pätnásť rokov.

Zdroj: cas.sk | Foto: Depositphotos.com