Naše Tatry nie sú len pre bohatých a majetnejších, ale aj pre tých, ktorí nezarábajú veľa peňazí. Týmto heslom sa riadi prevádzkovateľ ubytovania Vila Kosodrevia.

Na svete existujú úžasní ľudia, ktorí radi pomáhajú slabším a chudobným. Jedným z nich je aj Viliam Dubiel, prevádzkovateľ ubytovacieho zariadenia Vila Kosodrevia. Vďaka nemu totiž môžu naše hory navštíviť na viac dní aj ľudia, ktorí by si za normálnych okolností pobyt v Tatrách finančne dovoliť nemohli.

Myšlienka založiť projekt s názvom ,,Tatry pre Všetkých“ sa u neho zjavila v roku 2014, kedy rozmýšľal nad tým, ako využiť prázdne izby v mimosezóne. Aj keď mal možnosť ponúknuť svoje služby ľudom na zľavových portáloch, dal prednosť dobrému skutku a ubytovanie s radosťou ponúka chudobnejším.

Svoje konanie obhajuje tým, že Tatry patria nám všetkým a právo vidieť ich má ktokoľvek. Za 3 roky, ako Viliamov projekt funguje, ubytoval už 400 hostí. Výber návštevníkov má ale svoje pravidlá a obmedzenia, záujemcovia si vraj musia dôvod návštevy obhájiť. Prevádzkovateľ vyberá hostí aj podľa toho, kedy prídu žiadosti a či už v Tatrách boli. Ak ste miesto navštívili viac ako dvakrát, ubytovanie vám Viliam Dubiel zadarmo neposkytne. Ako sám povedal, svoju prácu neberie ako podnikanie, ktorým chce zarobiť veľké peniaze.

Zdroj: dobrenoviny.sk | Foto: Facebook