Slovensko zažíva na paralympiáde obrovské úspechy a získava jednu medailu za druhou. V stredu potešili našu krajinu nielen ženy, ale aj muži, ktorí stáli sa stupni víťazov.

Slovensko má dôvod na radosť, v Pjongčangu sme získali ďalší cenný kov. Tentokrát si ho vyslúžila famózna lyžiarka Henrieta Farkašová spolu so svojou navádzačkou Natáliou Šubrtovou. Dievčatám sa na tejto olympiáde podarilo vybojovať už štvrté zlato, čo je úžasný úspech pre celú krajinu.

V stredu triumfovali lyžiarky v obrovskom slalome zrakovo postihnutých žien, no predtým zvíťazili aj v super-G, v zjazde a v superkombinácii. Farkašová tak vo svojej kariére získala na olympijských hrách až deväť zlatých medailí, no jej cieľ pre tieto hry je jasný. Z Pjongčangu si chce odniesť päť najcennejších kovov, pričom jej chýba už len ten zo slalomu.

Úspech však prichádza aj z radov mužov, kde Jakub Krasko s Branislavom Brozmanov vybojovali v tej iste disciplíne striebro. Na štvrtom mieste skončili Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Kubačkom, ktorým unikol bronz len o šestnásť stotín sekundy. Absolútnym víťazom tejto disciplíny sa stal Talian Giacomo Bertagnolli.

V medailovej bilancii sme sa posunuli na štvrté miesto, pred nami je len USA, Ukrajina a Rusko. Ak to ale takto pôjde ďalej, môžeme snívať aj o lepšom umiestnení, ako je to súčasné.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.