V Bachledovej doline dochádza k veľkej zmene, turisti sa k Chodníku korunami stromov dostanú len pešo. Lanovku sa rozhodli kompetentní po dlhých rokoch prevádzky demontovať. 

V Bachledovej doline prišlo po dlhých rokoch k zmene, prevádzkovateľ tu zastavil fungovanie trojsedačkovej lanovky. Dôvodom je však výmena za novú, ktorá po 32 rokoch prinesie návštevníkom lepší komfort. Ľudia sa tak môžu tešiť na nielen rýchlejšiu, ale aj kapacitne lepšiu lanovku. Tá ich dovezie až ku Chodníku korunami stromov.

Riaditeľ lyžiarskeho strediska Ján Krasuľa sa so starou lanovkou lúčil veľmi ťažko, pretože bol pri tom, keď ju v Bachledovej doline pred 32 rokmi otvorili. Po demontáži starej sedačky začnú ihneď s montážou novej. Ak sa ale návštevníci budú chcieť dostať na Chodník korunami stromov, budú musieť ísť nejaký čas peši, pričom cesta trvá asi 40 minút. Budovanie novej lanovky by malo trvať štyri mesiace a v lete by ju mali odskúšať prví turisti. Ak sa teda chystáte na najväčší slovenský chodník v lese, nezabudnite na to, že si zatiaľ všetko budete musieť vyšliapať sami.

Lanovku, ktorú v nedeľu 11. marca navždy odpojili, vyrobila kežmarská forma Tatrapoma a mnohí návštevníci ani len netušili, že sa na nej vezú poslednýkrát.

Zdroj: cas.sk | Foto: FB/Chodník korunami stromov