Pred Úradom vlády bude protestovať množstvo Slovákov, ktorí majú jasnú požiadavku. Verejní funkcionári by sa mali podľa nich uvedomiť a začať konať nie podľa strachu, ale podľa svedomia.

Študenti z iniciatívny Nie je nám to jedno zvolali na piatok 20. apríla protest, ktorý sa bude konať pred Úradom vlády, kde budú držať písmená z poslednej vety posledného článku novinára Jána Kuciaka. Zhromaždenie bude prebiehať od 16.00 hodiny do 19.00. Ak niekto očakáva plno vulgarizmov, nadávok a nenávisti, je na omyle, ľudia chcú len prejednávať svoju požiadavku a dať najavo, že situácia v krajine im nie je ľahostajná.

Protest začína na Námestí Slobody a požiadavka je jednoznačná – dôveryhodné vyšetrenie káuz, o ktorých písal zavraždený Ján Kuciak.

Zoskupenie Nie je nám to jedno podporuje aj konanie a aktivity iniciatívy Za slušné Slovensko, pričom ich cele sú viacmenej spoločné. Verejní funkcionári by mali prestať robiť to, čo je ľahké, a začať robiť to, čo je správne. Len vtedy dokáže byť Slovensko slušnou, bezpečnou a spravodlivou krajinou, v ktorej bude radosť žiť.

Zdroj: sme.sk | Foto: Facebook