Príroda nám čoraz väčšmi ukazuje svoju silu. Počasie je len veľmi málo stabilné na príslušné ročné obdobie. Nebude tomu inak ani počas nastávajúceho týždňa, kedy mimoriadne teplé dni vystriedajú chladné. 

Podľa portálu imeteo.sk, nečaká našu oblasť počas nasledujúcich dní žiadna výraznejšia vlna sneženia. Teploty sa však postupne z mimoriadne vysokých hodnôt začnú dostávať do normálu. Ochladeniu sa však nevyhneme a teploty budú naopak podpriemerné.

“Nasledujúci pracovný týždeň bude spočiatku teplotne nadpriemerný a zajtra bude miestami až mimoriadne teplý. Na západe sa očakávajú teploty, ktoré môžu dosiahnuť až +15°C, čo je na túto ročnú dobu aj o 13°C vyššie ako býva zvykom,” informovalo imeteo.sk.

V utorok sa ochladí, výraznejšia zmena v závere týždňa

Počas utorku 30. januára začne cez Poľsko a Nemecko postupovať studený front ďalej na juhovýchod a prejde postupne aj cez naše územie. Chladnejší vzduch k nám prenikne od severu, preto treba očakávať v tento deň aj zrážky. Tie sa vyskytnú predovšetkým na severe, spočiatku budú vo vyšších, neskôr aj v stredných polohách snehové.

Ako píše imeteo.sk, snežiť bude pri kladných teplotách a pri nerovnomernom snežení sa neočakáva ani vytvorenie súvislej snehovej pokrývky. V strede týždňa k nám prenikne opäť teplejší vzduch od západu, preto treba rátať opäť s oblačným počasím s ojedinelým mrholením.

Zmena nastane v závere pracovného týždňa

K zmene dôjde podľa meteorológov práve ku koncu pracovného týždňa. “Modely rátajú zatiaľ s ochladením, ktoré môže byť aj dlhodobejšieho charakteru. Z časového hľadiska je to ešte ďaleko, no väčšina modelov ráta s nástupom chladnejšieho obdobia. V prípade, že sa tak stane, od severovýchodu k nám môže doraziť chladná vzduchová masa pôvodom zo Sibíri. Znamenať to však nebude sneženie, ale skôr veľmi nízke teploty,” dodalo na záver imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Video: YouTube | Ilustračné foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.