Nepremyslený  nápad, ktorý s nikým nekonzultovali. Tak hodnotia obyvatelia obce plán, podľa ktorého by sa mala v dedine vybudovať spaľovňa zvierat. Obyvatelia  sa rozhodli konať, spustili petíciu.

Vyše 330 obyvateľov obce Čáb už podpísalo petíciu proti zriadeniu spaľovne malých hospodárskych zvierat. Tá by mala vzniknúť v priemyselnom parku obce, na mieste bývalého podniku PREFA. O vzniku prevádzky sa rozhodovalo ešte v decembri minulého roka, obecní poslanci na zastupiteľstve prijali predmetné uznesenie.

Tento postup vadí viacerým obyvateľom. „Schváleniu nepredchádzala žiadna verejná diskusia ani informovanie obyvateľov o zámere, dokonca na obci absentovala dokumentácia na základe ktorej uznesenie prijala,“ uviedol petičný výbor pre nitra24.sk. Problémom podľa nich bude zvýšené množstvo emisií, zápach zo spaľovania či uskladnenie uhynutých zvierat.

Aj napriek platnému uzneseniu, obec ešte stále nezaevidovala od spoločnosti žiadnu projektovú dokumentáciu, nezačalo ani žiadne výberové konanie. Už 15. mája sa uskutoční zasadnutie obce, na ktorom sa zvolení poslanci budú touto petíciou zaoberať.

Zdroj: nitra24.sk | Foto: ilustračné pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.