K zraneniam štyroch osôb došlo 2. júna pri dopravnej nehode krátko pred polnocou v trebišovskom okrese. Za obcou Hriadky sa zrazilo auto s diviačou zverou. Za volantom sedel 19-ročný chlapec, ktorý smeroval aj s posádkou od obce Hriadky na mesto Sečovce. 

Ako informovala polícia na svojej stránke, vodič po zrážke s vozidlom zišiel mimo vozovku a narazil do priekopy. Utrpel zranenia s dobou liečenia 42 dní. Jeden zo spolujazdcov utrpel ťažké zranenia (nad 42 dní) a dvaja sa zranili ľahko. Po dopravnej nehode bola u vodiča vykonaná i dychová skúška s negatívnym výsledkom. Uhynutého diviaka prevzal člen miestneho poľovníckeho združenia. Odhadovaná škoda na motorovom vozidle predstavuje sumu 500 eur.

“Polícia v tejto súvislosti vyzýva vodičov k zvýšenej opatrnosti pri jazde najmä mimo obcí a v nočných hodinách, hlavne na miestach, kde je možné vo zvýšenej miere predpokladať pohyb zveri cez cestnú komunikáciu, alebo jej okolí,” informuje polícia na svojej stránke.

“Vodič pri zrážke so zverou je povinný  bezodkladne zastaviť vozidlo a túto udalosť oznámiť polícii čo mu vyplýva zo zákona o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov povinnosti  vodiča pri dopravnej nehode. Pri dopravných nehodách so zverou vzniká škoda príslušnému poľovníckemu združeniu a to uhynutím zveri, a z tohto dôvodu je potrebné vyrozumieť políciu. V prípade nenahlásenie dopranej nehody so zverou (škodovej udalosti) vodič poruší ustanovenia povinnosti vodiča pri dopravnej nehode,”pokračuje polícia.

“Polícia v minulosti zaznamenala aj prípady, kedy si po zrážke so zverou túto ako „odškodné“ za poškodenie vozidla ponechali, naložili do vozidla a odišli. V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov aj na skutočnosť, že sa v takom prípade dopúšťajú trestného činu pytliactva,”dodáva polícia na svojej stránke.

Zdroj: minv.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.