Ilustračná foto

S mimoriadne teplými dňami na našom území prichádzajú i búrky, ktoré už “úradovali” v Trenčianskom kraji, kde po búrke spadol na železničnú trať strom. O udalosti informovali tvnoviny.sk

Podľa informácií mal na železničnú trať medzi Považskou Bystricou a Púchovom spadnúť strom práve po búrke. Následne pretrhol trolejové vedenie a vážne poškodil i trakčné stĺpy. Oprava je náročnejšia, nakoľko jeden zo stĺpov zostal zlomený.

Búrka, ktorá sa Považím prehnala v nedeľu 29. júla okolo 14.30 h úplne odstavila hlavnú železničnú trať z Bratislavy do Košíc. Ako uvádza portál imeteo.sk, podľa radarových záberov pomerne rýchlo vznikla i zanikla. “Podmienky a prejavy naznačujú, že sa v oblasti vyskytol silný zostupný prúd tzv. downburst”, uvádza imeteo.sk.

Táto rýchla búrka tak spôsobila v oblasti Nosíc na hlavnej železničnej trati veľké problémy. “Od 14:30 je tak hlavná železničná trať medzi Považskou Bystricou a Púchovom neprejazdná a vlaky tak stoja v staniciach Púchov, Považská Bystrica, Bytča a Žilina,” informuje imeteo.sk.

Najväčšie meškanie má vlak Intercity 522 z Košíc do Bratislavy (130 minút) a Rýchlik 714 zo Žiliny do Bratislavy (120 minút). Ostatné vlaky na trati majú 1-2 hodinové meškanie!

AKTUALIZÁCIA 17.10 h: Správca dopravnej cesty ŽSR informoval, že trakčné vedenie a stĺpy sú poškodené, čo komplikuje dopravu. Od 17:20 by sa mala už sprejazdniť jedna traťová koľaj, meškanie však bude ešte narastať.

Zdroj: tvnoviny.sk, imeteo.sk, ilustračné foto/pixabay.com