Nočná Trnava

V Trnave sa už po tretíkrát hlasovalo za predĺženie otváracích hodín v centre mesta. Ide konkrétne o reštaurácie, bary, kaviarne  a letné terasy, ktorých návšteva je u ľudí najmä v letných mesiacoch veľmi obľúbená. Mestskí poslanci predĺženie otváracích hodín v centre mesta nepodporili ani na tretíkrát.

Minulý rok sa toto hlasovanie uskutočnilo dvakrát, no ani jeden návrh neprešiel. Keďže tento rok návrh  potrebná trojpätinová väčšina poslancov zase nepodporila,  prevádzky sa budú aj naďalej riadiť starými otváracími hodinami.

Najnovší návrh o ktorom sa nedávno hlasovalo, mal priniesť otvorenie prevádzok v centre, ktoré sa nachádzajú v stavbách, kde sú aj byty do 23:00.

V prípade, ak by bolo nariadenie schválené, by prevádzky, ktoré sú umiestnené v stavbách, kde nie sú byty mohli byť otvorené až do 02:00. Tento čas by platil rovnako aj pre pohostinstvá  a prevádzkarne  s hudbou, ktoré sú v absolútnom centre mesta. Ide konkrétne o ulice Hlavná, Štefánikova, Radlinského, Hviezdoslavova, Halenárska a Trojičné námestie.

Jeden z poslancov Juraj Novota prišiel s návrhom, aby sa predĺženie otváracích hodín schvaľovalo individuálne, a to len pre tých podnikateľov, ktorých prevádzky nie sú problémové. Poslanec Marián Galbavý je ale proti tomuto návrhu, pretože by mohlo prísť k zvýhodňovaniu, alebo naopak k znevýhodňovaniu niektorých podnikateľov, a to sa mu nezdá správne.

Aj keď tento návrh už tretíkrát podporila viac ako polovica poslancov, stále to nie je dostatok. Na prijatie nariadenia musí návrh podporiť trojpätinová väčšina, a to sa zatiaľ nepodarilo.

Trnava sa snaží o predĺženie nočného života už dlhšie. Problémom však je nejednotnosť názorov obyvateľov na túto problematiku. Kým jedna časť obyvateľov bojuje za to, aby sme si v lete v podnikoch a na terasách posedeli čo najdlhšie, druhá časť to odmieta a sťažuje sa na rušenie nočného pokoja.

Zdroj: trnavskyhlas.sk | Foto: Facebook/Mesto Trnava

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.